Edycja 16

mm-logo
Czas Rebeliantów
W trudnych czasach trzeba
szukać „rebeliantów nowych
idei”, którzy dadzą nadzieję.
Płynąć pod prąd nie jest łatwo nawet wtedy, gdy sytuacja jest stabilna. W czasach niepewnych bycie „rebeliantem” wydaje się wyzwaniem ekstremalnym!
Czy warto nim być? Może lepiej przeczekać, nie wychodzić poza schemat? Ile prawdy jest w stwierdzeniu, że „rebelianci” wygrywają, gdy potrzebne jest nieszablonowe myślenie? Skąd czerpać nadzieję na przyszłość? Zapraszamy na kolejną edycję
Miasteczka Myśli.
Możliwy jest sukces biznesowy i społeczny bez narzucania gotowych rozwiązań, ponieważ nie ma jednej „definicji Świata”.
„PRZEWODNICY” CZASU REBELIANTÓW:
Wizjonerzy
Skąd czerpać nadzieję na
przyszłość?
Julien
Ducarroz
Prezes Orange Polska
Julien Ducarroz , Prezes Orange Polska. Wcześniej, w latach 2016-2020, kierował Orange Moldova, największym operatorem konwergentnym na tamtejszym rynku. Od 2007 roku, był związany z Orange Romania. Dołączył do firmy jako dyrektor strategii, następnie kierował sprzedażą, marketingiem oraz komunikacją marketingową jako Chief Commercial Officer. W toku trwającej 18 lat kariery w Grupie Orange, Julien Ducarroz zdobył różnorodne doświadczenie na europejskich rynkach: był szefem marketingu strategicznego, a następnie szefem marketingu mobilnego w Orange Nederland, odpowiadał za wdrażanie zarządzania wydajnością w 6 krajach grupy, kierował też Business Intelligence, odpowiadając za analizy biznesowe i poszukiwanie nowych możliwości rozwoju.
Pim
de Morree
współautor koncepcji
„Korporacyjni rebelianci”
Pim de Morree współautor nowej koncepcji pracy, „Korporacyjni Rebelianci” oraz książki o tym samym tytule. Realizuje misję sprawiania, by praca stała się frajdą. Podróżuje po świecie w poszukiwaniu najbardziej inspirujących firm świata i zachęca organizacje do radykalnej zmiany sposobu pracy. Blog Korporacyjnych Rebeliantów czytany jest w ponad 100 krajach świata, a wpisy wykorzystują światowe media, takie jak: „The New York Time”, „Forbes”, „The Guardian” oraz BBC. Pim i Joost Minnaar (współzałożyciel Corporate Rabels) znaleźli się na liście Top 30 Emergent Management Thinkers i zdobyli w 2019 roku nagrodę Thinkers50 Radar Award.
W jaki sposób wyrwać się z utartych kolein myślenia, które w czasach trudnych wdrażamy automatycznie?
Profesjonaliści
Justyna Ciępka
General Manager LEGO Poland, Ukraine, Baltics. Wcześniej, od 2015 pełniła role Country Manager dla LEGO Polska. Przed rozpoczęciem współpracy z LEGO, z powodzeniem realizowała się w obszarze marketingu m.in. jako Global Marketing Director, Global Marketing and Innovation Director, oraz Marketing Director w Mars Inc. Ukończyła studia na kierunku Marketing na SGH.
Olga Kozierowska
Moderatorka

dziennikarka biznesowa, działaczka społeczna, ekspertka ds. różnorodności i polityk włączania. Prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Od ponad 12 lat wspiera rozwój zawodowy i osobisty kobiet. Inicjatorka Klubu Champions of Change działającego na rzecz równości w biznesie.
Jak zaszczepić nadzieję wśród pracowników pozostając wiarygodnym i uczciwym?
Jacek Kowalski
Jacek Kowalski, Członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich w Orange Polska. Swoją karierę w Grupie Orange Polska rozpoczynał w 2001 w PTK Centertel na stanowisku Menedżera Human Resources dla Sprzedaży i Marketingu. Od 2005 r. był Dyrektorem Pionu Zarządzania Kompetencjami i Rozwojem Pracowników. Od 2009 roku Dyrektor Wykonawczy ds. Zasobów Ludzkich OPL. Wcześniej Członek Zarządu w Infor Training (Grupa Wydawnicza Infor) oraz Dyrektor Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odpowiedzialny za wdrażanie programów wspierających rozwój edukacji w Polsce. Jest także członkiem Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, i grupy pasjonatów HR Human Explorers.
prof. Jerzy Trzebiński
psycholog, profesor nauk humanistycznych, kierownik Katedry Psychologii Osobowości i Społecznej Uniwersytetu SWPS, visiting professor uniwersytetów w USA i Kanadzie. Publikuje w renomowanych czasopismach naukowych. Zajmuje się poznawczą psychologią społeczną i psychologią osobowości. Prowadzi badania nad narracjami, jako sposobami rozumienia społecznych zdarzeń, ludzi i własnej osoby. Analizuje wpływ siły nadziei podstawowej – tzn. przeświadczeń, że świat ma uniwersalny porządek oraz sens i jest przychylny człowiekowi oraz wpływa na zachowania ludzi w obliczu wyzwań i nowych sytuacji. Interesuje się także psychologią twórczości.
Poszukiwacze nadziei
Najważniejszy jest człowiek z jego historią, emocjami, talentami, potrzebami, oczekiwaniami.
Weronika Wawrzkowicz
Moderatorka

dziennikarka radiowa, prasowa i telewizyjna. Przez lata związana m.in. z TVN Warszawa, TVN Style, Canal +, Radiem ChilliZet. Twórczyni Rozmawiam, bo lubię – internetowej przestrzeni, w której prowadzi rozmowy z ludźmi sztuki, filmu i literatury. (Dostępne na Facebooku, YouTube, Spotify, iTunes, SoundCloud). Stała felietonistka „Magazynu Filmowego”, współautorka książki „Lizbona. Miasto, które przytula”. Miłośniczka psów i książek. Przez życie prowadzi ją ciekawość.
Urszula Dudziak
polska wokalistka i kompozytorka jazzowa. Uznana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie. Występowała i nagrywała wspólnie z takimi muzykami jak: Krzysztof Komeda, Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Nina Simone, Sting i wielu innych. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival. Można by było wyliczać jej niespotykaną skalę głosu, perfekcyjną intonację oraz unikalną technikę wokalną, ale muzyka, to tylko cześć Urszuli Dudziak. Kobiety, która posiada w sobie niezmierzone pokłady optymizmu, którym obdarza wszystkich dokoła. Może w przypadku kogoś innego zabrzmiałoby to jak frazes, ale wystarczy znaleźć się na chwilę w jej obecności, żeby zrozumieć, że ta energia to prawdziwa supermoc. Urszula Dudziak zagrzewa inne kobiety do działania – bez względu na wiek. Pokazuje jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, robi spotkania „Power Speech”, napisała 2 książki („Wyśpiewam Wam Wszystko” i „Wyśpiewam Wam Więcej”) oraz jest youtuberką, która aktywnie prowadzi swojego Vloga.
Partnerzy
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy medialni:
nadajemy ze Studia Indigo, Warszawa